Pharmal | Doplňky stravy Pharmal

Použití

  • Úvod
  • /
  • Použití našich výrobků

Klouby

Péče o Vaše klouby

Artróza (odborně označováná jako osteoartróza) je chronické degenerativní onemocnění, které může postihovat jakýkoli kloub, nejčastěji však velké nosné klouby dolních končetin, drobné klouby rukou a páteř. Z hlediska frekvence nemocných artróza představuje nejčastější kloubní onemocnění a vyskytuje se hlavně u jedinců starších věkových skupin.

Více informací Produkty

Křečové žíly

Jak vznikají křečové žíly

Oslabená žilní stěna, chybějící nebo nedomykavé chlopně a městnání krve v žilách. Křečové žíly souvisí s žilní nedostatečností, která je podporována dlouhým stáním, špatným sezením a zejména dědičností, zhoršení pak nastává v těhotenství. Zvýšený tlak na žilní stěnu dlouhodobě žíly poškozuje, dochází k jejich rozšiřování a vystupování nad povrch kůže. Křečové žíly se v současné době řadí mezi civilizační choroby a postihuje dvakrát více žen než mužů.

Více informací Produkty

Celulitida

Celulitida vzniká zvýšeným ukládáním tuku do podkoží, podkožní prostor se přeplňuje tukovými buňkami a tím dochází ke kompresi drobných cévek. Zůstává-li tento tlak dlouho, přestává v cévách proudit krev a začínají se fibroticky sklerotizačně přeměňovat ve vazivové pruhy, které se dále stahují a způsobují místa vtažené kůže, známé pod pojmem pomerančová kůra.

Více informací Produkty

Ekzémy

Jak bojovat s ekzémem

Atopický ekzém neboli atopická dermatitida je kožní zánět většinou alergického původu. Projevuje se chronickým svědivým zánětem kůže způsobeným alergickou reakci nebo nealergicky (suchost a podráždění kůže). Zánět rozhodně není infekční, takže se nemusíte bát fyzického kontaktu s osobou, která atopickým ekzémem trpí.

Více informací Produkty

Hemoroidy

Co dělat s hemoroidy

Důvodů vzniku hemoroidů je několik. Tím nejčastějším je tlačení stolice při vyprazdňování. Takzvaným presem břišních svalů dochází ke zvyšování tlaku v žílách a zduření pleteně. Při tomto stavu může dojít ke krvácení nebo až vyhřeznutí žilní pleteně před střevní sliznici, kde jej následně lze nahmatat. Dalšími příčinami mohou být těhotenství, chronická zácpa, strava s nízkým obsahem vlákniny a obezita.

Více informací Produkty