Pharmal | Doplňky stravy Pharmal

Celulitida

Celulitida

Celulitida je civilizační dědičná choroba, která má společného původce s křečovými žilami a tím je nedostatečnost pojivové tkáně. Dochází k poruše elastických a kolagenních vláken a tím ke ztrátě pružnosti a kvality kůže.

Celulitida vzniká
zvýšeným ukládáním tuku do podkoží, podkožní prostor se přeplňuje tukovými buňkami a tím dochází ke kompresi drobných cévek. Zůstává-li tento tlak dlouho, přestává v cévách proudit krev a začínají se fibroticky sklerotizačně přeměňovat ve vazivové pruhy, které se dále stahují a způsobují místa vtažené kůže, známé pod pojmem pomerančová kůra.

Co celulitidu podporuje?

  1. špatné stravovací návyky (cukr,dorty, čokoláda, uzeniny, chipsy, instatní a konzervované potraviny, bílé pečivo, majonézy, tučná masa a omáčky, přílišné solení), nedostatečný příjem tekutin.

  2. kouření, pití kávy a alkoholu

  3. stres

  4. nadváha

  5. těsné oblečení

Cviky proti celulitidě

Celulitidu lze také odstranit pravidelným cvičením, nejúčinnější jsou přitom speciální cviky proti celulitidě, jako je unožování a zanožování vstoje (přičemž se držíte žebřin, kusu nábytku nebo jiného pevného předmětu, který máte po ruce), dřepy a výpady nebo výstupy na překážku. Ze sportů pak odborníci doporučují například cyklistiku, bruslení na in-linech, plavání, aerobik a další.

Výstupy na překážku

Nejlepší je, pokud máte k dispozici schody, po kterých můžete chodit svižným tempem. V opačném případě vystupujte na pevno a stabilní překážku a sestupujte. Opakujte opět ve třech desetiúkolových sériích. Cvik  lze rovněž nahradit přinožováním končetin k hrudníku.Cvik s balonem – usaďte se na okraj židle, napněte nohy, mezi stehna vložte míč a svírejte jej a povolujte. V oblasti stehen a třísel ucítíte jak svaly pracují.

Dřepy

Zdánlivě obyčejné dřepy jsou pro boj s celulitidou doslova nepostradatelné, neboť se při nich zapojují svaly na přední i zadní straně stehen a svaly hýžďové. Důležité je však dbát na jejich správné provádění, aby nijak neutrpěly vaše klouby.

Postup: Dřepy provádějte v mírném rozkročení pomalu, vždy se vzpřímenými zády i hlavou. Kolena by se nikdy neměla dostat před špičky vašich nohou. Nikdy je také neohýbejte více než do pravého úhlu, abyste si nepoškodila kolenní klouby. Dřep opakujte nejméně třicetkrát.

Posed na židli

Cvik, k němuž vám postačí obyčejná židle, účinně posiluje přední stranu stehen bez zatěžování kolenních kloubů.

Postup: Posaďte se na okraj židle a pokrčte nohy. Poté jednu nohu natáhněte a vydržte v této pozici nejméně 15 sekund. To samé proveďte s druhou nohou. Cvik dvacetkrát opakujte.

Zvedání zadečku

Toto cvičení je vhodné na ráno, protože ti probudí krevní oběh. Lehni si na záda a chodidla polož na židli. Ruce opři dlaněmi o podložku. Nadechni se a při výdechu zvedni pánev vzhůru a přitom stáhni půlky k sobě. S nádechem povol, ale nepokládej tělo až na zem. Dvacetkrát opakuj, nikam nespěchej a soustřeď se na svůj dech.

 

 

Produkty
Více informací

Péče o klouby

Artróza (odborně označováná jako osteoartróza) je chronické degenerativní onemocnění, které může postihovat jakýkoli kloub, nejčastěji však velké nosné klouby dolních končetin, drobné klouby rukou a páteř.

Křečové žíly

Více informací